ПОСЛУГИ
СТУДІЇ ЛАНДШАФТНОГО ДИЗАЙНУ
"ФРЕЙЯ"

ПРОЕКТУВАННЯ

Для того, щоб ландшафт навколишньої території Вашого будинку, в подальшому, не викликав роздратування та тугу, був продуманим та передбачував функціональність використання, його проектування має бути виконано грамотно і професійно.

 

Фахівці студіі ландшафтного дизайну «Фрейя», завдяки своєму величезному досвіду і знанням в галузі ландшафтного проектування, створюють чудові ландшафти, як на нульових циклах, так і на існуючих. 

Величезний вибір ландшафтних стилів, від класики до авангарду, дозволяє задовольнити навіть найвишуканіший смак.

Ландшафтне проектування виконується кількома етапами. 

Початковий етап включає в себе виїзд нашого ландшафтного дизайнера на ділянку, де передбачається проведення ландшафтних робіт, і обстеження його території, включаючи проведення ґрунтового та гідрологічного аналізу і внесення в план ділянки існуючих будівель і комунікацій.

Наступний етап ландшафтного проектування являє собою розробку ескізних варіантів проекту, які складаються з урахуванням побажань замовника. Ескіз обраного замовником ландшафтного проекту, містить в собі необхідні елементи садово-паркової архітектури, включаючи асортимент рослин, що мають безпосереднє відношення до благоустрою та озелененню території.

Тільки після затвердження замовником ескізу ландшафтного проекту, архітектори і дизайнери приступають до розробки та складання генеральної проектної документації, в список якої входять:

 

1. Топографічна зйомка

2. Генеральний план, експлікація, баланс території

3. Дендороплан

4. План з видовими ракурсами

5. План освітлення

6. План поливу

7. План дренажної системи

8. Асортиментна відомість

9. 15 видових точок (ескізи)

10. Специфікація матеріалів

11. План дорожньо-транспортної мережі

 

Кошторисна документація після узгодження концепції проекту

 

БЛАГОУСТРІЙ

Підготовчі роботи

Підготовчі ландшафтні роботи включають в себе наступні етапи:

– Очищення ділянки від сміття (будівельного і ін.);

– Видалення аварійних дерев, зайвих чагарників і бур’янів;

– Виїмка існуючого ґрунту (у разі потреби);

– Чорнове планування існуючого ґрунту перед засипанням родючого рослинного ґрунту (проводиться при розбивці території під озеленення згідно вертикального планування (якщо це необхідно)).

– Засипка і планування нового рослинного ґрунту, що включає в себе приготування землі-суміші, розрівнювання, пошарове трамбування та чистове планування.

Цей етап проводиться після укладання всіх підземних комунікацій, облицювання фундаменту забору та установки опалубки для влаштування дорожньої мережі;

– Розбиття посадочних ям згідно з проектом.

Для розбивки посадочних ям (для дерев) та траншей (для чагарникових живоплотів) на посадковому кресленні наносяться розміри (довжина, ширина) масивів, груповий посадки, відстань між деревами, а також необхідні допоміжні відстані від країв доріжок, алей, майданчиків до місць посадки. У зв’язку з цим проводити в натурі розбивку посадочних ям і котлованів слід лише після винесення в натуру доріжок, алей і майданчиків. Для деяких деталей озеленення, особливо квіткового оформлення, складаються креслення, приводитися малюнок квітника із зазначенням асортименту квітів і всіх необхідних для розбивки розмірів. 

Вертикальне планування

У створенні ландшафтних композицій все більшого поширення набуває геопластика – штучне перетворення форми рельєфу для досягнення певних естетичних якостей. 

По суті геопластика – це різновид вертикального планування, в результаті якої змінюється характер рельєфної ситуації локального масштабу, що буває особливо необхідно на ділянках з мало вираженим перепадом висот або, навпаки, на ділянці з великими перепадами відміток, при вирішенні завдань перетворення природного перепаду.

Для утримання укосів, схилів, терас  використовують укріплення схилів георешітками, підпірні стінки або висаджують дерева, коріння яких створюють армовану середу, що перешкоджає зрушенню ґрунтів. 

Поверхня терасованих схилів засівають газоном, декоративними травами, засаджують чагарниками і деревами. 

Терасування схилів і спорудження на них підпірних стінок має виконуватися в комплексі з організацією поверхневого стоку по схилах (дренажів).

Дорожня мережа 

Одними з основних елементів благоустрою, є майданчики і доріжки, які, як правило, мають практичне призначення, і вимагають постійного догляду. 

Ще на початковому етапі ландшафтного проектування, необхідно особливу увагу приділити питанню планування дорожньої мережі на ділянці.

Відокремлюючи один від одного, різні зони на території саду, та експлуатуючись, як тротуарні доріжки, місця для паркування машин або місця для занять спортом і проведення вечірок, доріжки і майданчики є необхідними елементами на будь-якій облаштованій ділянці.

Розподіл доріжок на ділянці, як правило, виконується відповідно до загального стилю саду. Наприклад, якщо будови і сад сплановані в класичному строгому стилі, то і доріжки мають строгий прямий вид.

Схема мощення на ділянці повинна передбачати в’їзди на парковку або гараж, а також буде не зайвою широка доріжка, вимощена від входу на ділянку до будинку.

Ще одним моментом з основних складових мощення, є наявність за будинком патіо, яке, як правило, є продовженням будинку і по праву може називатися кімнатою на свіжому повітрі.

ОЗЕЛЕНЕННЯ

Озеленення ділянки – невід’ємна частина проекту з оформлення будь-якої території. Щоб ділянкою хотілося милуватися вам і вашим гостям, і рослини довгі роки зберігали красу, озелененням ділянки повинні виробляти професіонали.

При озелененні території мало просто підібрати рослини, які гармонійно виглядатимуть один з одним, важливо ще й підібрати рослини відносно ґрунтів, висоти ґрунтових вод, кислотності ґрунту, місця розташування (сонце, тінь, протяг, вітри) та посадити їх, дотримуючись технологій.

 

ОСВІТЛЕННЯ

Освітлення – важливий елемент садової ділянки.

Грамотне, продумане до дрібниць освітлення території саду надає змогу не тільки рухатися ділянкою з комфортом ввечері або вночі, але й створює таємничу, магічну атмосферу, підкреслюючи загадковість форм рослин, дає змогу побачити світ тіней, їх гру та чарівність.

При виборі освітлення треба враховувати гармонічність поєднання функціональності та декоративності освітлювальних елементів.

За видами освітлення ділянки можна поділити на:

  • фасадне освітлення;
  • освітлення садових доріжок, сходів;
  • освітлення зони відпочинку, барбекю, альтанки, патіо;
  • декоративне освітлення рослин;
  • підсвічування басейнів, водойм;
  • декоративні стилізовані освітлювальні елементи.

Освітлення садових доріжок та сходів не має бути занадто яскравим, щоб не сліпити очі.

Зрозуміло, що місце відпочинку повинно бути освітлено досить яскраво. Освітлення зони відпочинку може створювати певний настрій, повторювати стиль саду, або навпаки, бути відокремленою «кімнатою» зі своєю атмосферою.

Місця сфокусованого підсвічення будуть першими привертати погляд. Тому при виборі рослин, що будуть тримати на собі увагу, можна проекспериментувати з напрямом та інтенсивністю світла.

Освітлення водойм та басейнів може створити навколо цих зон містичний, загадковий настрій.

Все розмаїття світильників зовнішнього освітлення на основі кривої розподілу світла можна розділити на кілька груп:

  • класичні,
  • сферичні, н
  • апівсферичні,
  • болларди, по-іншому світлові стовпчики, дорожні, що вбудовуються,
  • світильники відбитого світла,
  • прожектори і індустріальні світильники, які рідко використовуються на заміських ділянках.

Висота класичних світильників варіюється від 0.5 до 5 м.

Класичні світильники часто називають парковими через схожість їх дизайну з дизайном світильників, що розміщуються в міських парках. ВРХ класичних світильників має форму синусоїди, тобто світло від таких джерел поширюється в сторони. У зв’язку з цим віддавати перевагу краще тим, що мають висоту нерівну росту людини, так як в цьому випадку світло сліпить.

Світло сферичних світильників рівномірно розподіляється на всі боки. Але не слід в світильниках кулястої форми використовувати потужні лампочки, знову ж щоб уникнути сліпучого ефекту. Відбивач напівсферичних світильників направляє світло в сторони і вниз або в сторони і вгору. Такі джерела прекрасно освітлюють горизонтальні поверхні.

Висота боллардів варіюється від 0.5 до 1 м. ВРХ боллардів схожа на криву класичних світильників. Стовпчики добре виступають в якості маркування на паркувальних майданчиках, наприклад.

Висота дорожніх світильників варіюється від 0.5 до 1.5 м.

Дорожні світильники призначені для освітлення пішохідних доріжок або просто троп. ВРХ таких світильників має форму косинусоид, тобто потік світла від джерел поширюється строго вниз. Сліпучий ефект тут повністю відсутній.

АВТОПОЛИВ

ВОДНІ СПОРУДИ

ДОГЛЯД

Будь-який сад потребує догляду. Так, ми можемо створити для вас сад з мінімальним доглядом, але це не виключає або вашої участі у подальшому його розвитку, або залучення спеціалістів.

 

За вашим бажанням ми можемо взяти на об’єкт на постійний догляд. 

При цьому укладається спеціальний договір на обслуговування. 

Роботи по догляду ведуться протягом усього вегетаційного сезону (як правило, з кінця березня до початку листопада). 

Комплекс робіт включає в себе наступні розділи:

• Догляд за газоном (стрижка, полив, прополка, проколювання, прибирання, заміна, підсів).

• Догляд за квітниками (прополка, очищення, розпушування, оновлення квіткових композицій).

• Догляд за насадженнями (стрижка, обрізка, укривання на зиму, формування крони, заміна, лікування).

• Догляд за доріжками, майданчиками, підпірними стінками, сходами та іншими спорудами (чистка, заміна).

• Догляд за водоймами і різними водними спорудами (чистка, слив і наповнення, догляд за водними рослинами і береговою лінією, ремонт, заміна).

• Догляд за системами поливу і освітлення (програмування, налагодження, включення і виключення (на початку і в кінці сезону), чистка, заміна елементів).

ФІТОДИЗАЙН

ФЛОРИСТИКА

ІВЕНТ/ФОТОЗОНИ